Interiéry a design

Inspirativní použití Heraklithu
strict warning: Declaration of date_handler_field_multiple::pre_render() should be compatible with content_handler_field_multiple::pre_render($values) in /data/sites/web/heraklithcz/www/sites/all/modules/contrib/date/date/date_handler_field_multiple.inc on line 0.
Interiéry a design

Přirozený atraktivní vzhled 

Tradice použití Heraklithu v interiéru sahá do 30. let 20. století. Tvořil interiéry známých společenských prostor, kaváren, hotelů a dokonce kostelů. V řadě funkcionalistických budov ho najdete dodnes. V nezměněné podobě a stále sloužící svému účelu. 

Interiéry s Heraklithem

Struktura Heraklithu dokáže na jedné straně podtrhnout strohý industriální ráz prostoru nebo jej naopak prohřát svou „vlněnou“ strukturou. Heraklith dodáváme v barevné paletě podle stupnice RAL a také jej lze upravit většinou běžných nátěřových hmot.

Přečtěte si více o industriálním prostoru hudebního klubu U košile v Klatovech.

Heraklith v hudebním klubu Klatovy

Heraklith v interiéru domu „Květináč“ v Japonské Jokohamě (architektonické studio: no.555).   

Heraklith v interiéru není jen zajímavým materiálem, který plní estetickou funkci. V prostoru výrazně zlepší akustiku a také chrání nosné prvky před ohněm. 

Design v exteriéru 

Ivan Kroupa, jeden z nejvýraznějších současných architektů, navrhl budovu Tiskárny Karmášek v Českých Budějovicích na jejíž fasádu použil prosté desky Heraklith. Ty podtrhují výrobní ráz objektu a i díky nim se dnes tiskárna řadí k nejvýznamnějším počinům moderní české architektury. Přečtete si více o Tiskárně Karmášek.

Heraklith na Tiskárně České Budějovice

Kompozitní desky Heratekta se rozhodli pro fasádu použít také architekti ze studia edit!. Jejich projekt zvítězil v architektonické soutěži na rekonstrukci Sportovního centra ve Vodňanech. 

Nechte se inspirovat Heraklithem.

Heraklith C

Heraklith C

Heraklith jednovrstvá izolační deska z dřevité vlny.
Tektalan-C2

Tektalan-C2

Heraklith kompozitní dvouvrstvá izolační deska z dřevité vlny s jádrem z minerální vlny Knauf Insulation.

Hudební klub Klatovy

V bývalé továrně na výrobu košil v jihočeských Klatovech se rozhodl majitel zřídit hudební klub. Řešení prostoru okolo pódia a před ním mělo zajistit pohlcování odrazů zvuku pro snadné a kvalitní zvučení prostoru, současně omezit výrazné pronikání zvuku do zbylé části klubu a mimo něj. Konstrukce musela také splňovat požární…

Tiskárna České Budějovice

Jednoduchý a funkční obklad fasády tiskárny v Českých Budějovicích. Desky Heraklith dodávají budově budově strohý a přitom zajímavý vzhled. 

Rodinný dům Japonsko

Heraklith v interiéru domu „Květináč“ v Japonské Jokohamě (architektonické studio: no.555).